Ładowarki
Powszechne wykorzystanie urządzeń zasilanych akumulatorami sprawia, że ładowarki są niezbędne w każdym miejscu pracy. Różnią się miedzy sobą pod wieloma względami, w zależności od ogniw i sprzętu jaki będzie do nich podłączony
2018-08-16, 14:31

Ładowarki


Zapewnienie prawidłowej pracy i żywotności urządzenia w dużej mierze zależy od odpowiedniego ładowania. Właściwie dobrane zasilanie powinno być podyktowane napięciem jakie należy doprowadzić do urządzenia, a także ochroną przed zakłóceniami. Niezbędny jest dobór odpowiedniego, pasującego wtyku. Możemy wyróżnić wiele typów ładowarek spośród, których najpopularniejsze rodzaje to: ładowarki do akumulatorów, indukcyjne, ładowarka mikroprocesorowa, modelarska i USB.

Ładowarka dostępna w ofercie TME


Rodzaje i działanie ładowarek akumulatorowych


Ładowarka akumulatorowa jest urządzeniem, które służy do wprowadzenia energii elektrycznej do akumulatora. Ważnymi czynnikami przy jej wyborze jest sam typ ładowarki, rodzaj akumulatora, wersja wtyczki i napięcie wyjściowe. Najważniejsze informacje o sposobie ładowania podawane są przez producenta. Prekazują oni niezbędne oznaczenia o tym jakiego typu akumulator naładujemy tym urządzeniem. Możemy wyróżnić kilka rodzajów ładowarek: proste, z ograniczeniem czasowym, inteligentne i szybkie. Ładowarki proste uzupełniają ogniwo prądem o wartości, która zależy od charakterystyki ładowania akumulatora i napięcia oraz rezystancji. Ciekawą wersją są ładowarki z ograniczeniem czasowym. Posiadają wbudowany timer, który mierzy czas ładowania, po którego przekroczeniu, przerywają proces. Inteligentne ładowarki monitorują napięcie, temperaturę, a także sam czas ładowania akumulatora. Ostatni typ, czyli modele szybkie w stosunkowo najkrótszym czasie naładują różne typy akumulatorów.

Ładowarka

KONTAKT / AUTOR
TME
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.